Nakup izdelka dovoljen samo osebam, starejšim od 18 let !!!

Samurajski meči

Katana (japonsko) je meč, ki izvira iz Japonske. Izdelava teh mečev je na tem otočju stara več stoletij. Gotovo najbolj znan in legendaren kovač teh mečev je Masamune, ki je živel na prehodu iz 13. v 14. stoletje. Izdeloval je izredne meče, katerih kvaliteta in eleganca sta še danes nepresežena. Večina njegovih ohranjenih katan se šteje med japonsko nacionalno dediščino.
Katana je rahlo ukrivljeno rezilo z rezalno površino na zunanji strani loka. Dolžina ni enotna, vendar v splošnem velja, da naj se, ko katano držimo v roki, spuščeni ob telesu, konica ne bi dotikala tal. Rezilo katane je odporno ter izredno prožno s trdim in ostrim robom. Te lastnosti so tudi eden od razlogov, da Japonci niso nikoli izdelovali ali uporabljali ščitov. Vendar pa velja, da naj bi se v boju strogo izogibalo stika z drugim mečem, še posebej rezila na rezilo. Boj s katano naj bi se končal z enim odločilnim udarcem. V nasprotju s splošnim prepričanjem iz hollywoodskih filmov pa se s katano ne seka, pač pa reže.
Za razliko od zahodjaškega načina nošenja ukrivljenih mečev (z rezilom obrnjenim navzdol), se katana nosi z rezilom tradicionalno obrnjenim navzgor (za razliko od kar nekaj Holywoodskih filmov), kajti Japonci so s tem verjeli da se meč ne bo v bitki obrnil proti njim. Obstajajo tudi različne verzije katan. Ločijo se po obliki in dolžini rezila. Namreč ukrivljena rezila so nosili samuraji, elita japonskih bojevnikov vezanih na Bushido. Ninje namreč niso nosile enakih katan kot samuraji, temveč ravne in malce krajše verzije imenovane ninja ken


Three Moneky Wakazashi



Tiger elite katana



Tiger katana



Tiger tanto



Tiger Wakazashi



Wind and Thunder katana



Wind and Thunder tanto



Wind and Thunder Wakazashi